Franckarnawał 2019

W dniach 25- 27 stycznia 2019 roku w Kobylinie (Wielkopolska, prowincja Wniebowzięcia NMP) odbyło się ogólnopolskie spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej-Franckarnawał, które zostało zatytułowane „Maryja Oblubienicą Ducha Świętego”. Było to też nasze franciszkańskie spotkanie nawiązujące do Światowych Dni Młodzieży, odbywających się w tym terminie w Panamie.
Wydarzenie rozpoczęło się Adoracją i Eucharystią, podczas której powitał oficjalnie wszystkich uczestników miejscowy gwardian.
Następnego dnia uczestniczyliśmy w nabożeństwie ku czci Matki Bożej przy Żłóbku i w Mszy Świętej. Ojciec Teofil OFM z prowincji św. Jadwigi wygłosił konferencję na temat spotkania. Pokazał nam, jak ważny jest Duch Święty w podążaniu za Bogarodzicą. Sobota była też dniem zabawy- kobylińska wspólnota zorganizowała bieg samarytański-podchody dla wszystkich uczestników. Była to świetna okazja do lepszego poznania się i rozrywki. Po obiedzie opowiadaliśmy o naszych wspólnotach i prezentowaliśmy efekty pracy, którą wykonaliśmy podczas podchodów. Wieczorem udaliśmy się do Jarocina na zabawę karnawałową. Na miejscu wspólnota z Zabrza prowadziła animacje, wspólnie tańczyliśmy i zajmowaliśmy się smakołykami, a gościem wieczoru był uliczny teatr ognia Anthony Street. Ostatniego dnia włączyliśmy się śpiewem i grą na instrumentach do Eucharystii parafialnej, a po obiedzie opuściliśmy kobylińśki klasztor.
Spotkanie dało nam możliwość poznania nowych osób i ich wspólnotowych zwyczajów. Dzięki modlitwie, Adoracji i pouczającym słowom konferencji zbliżyliśmy się do Jezusa i lepiej poznaliśmy Matkę Bożą. Był to czas bardzo intensywny i pouczający. Jesteśmy pewni, że jego owoce będziemy zbierać w naszych wspólnotach i chrześcijańskim życiu.

Zuzanna Jakubowska – uczestniczka spotkania, wspólnota MF z Zabrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *