Pięknie ilustrowana piąta część przygód młodego czarodzieja

K. Rowling napisała serię książek, które stały się światowym fenomenem. Swoją popularność zawdzięczają zarówno niezwykle interesującej kreacji świata przedstawionego, jak i łatwości, z jaką każdy czytelnik angażuje się w życie bohaterów. Co przyniesie piąty rok nauki Harry’ego Pottera i jego przyjaciół, Rona Weasleya i Hermiony Granger, w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart?

Kontynuacja przygód Harry’ego Pottera

Każda kolejna część opowieści wzbudzała, w dniu premiery, i wzbudza do dzisiaj wiele emocji. Młodzi czytelnicy z zapartym tchem oczekiwali na kontynuację serii. Kilkanaście lat od polskiej premiery światowego bestsellera, ukazało się ilustrowane wydanie opowieści o najbardziej lubianym czarodzieju, który na zawsze wpisał się już w karty kultury i literatury. Harry Potter i Zakon Feniksa. Tom 5. Wydanie ilustrowane jest w końcu odpowiedzią na wiele pytań, jakie padły po przeczytaniu Tomu 4, czyli Czary Ognia. Nasz coraz starszy bohater będzie musiał zmierzyć się z kolejnymi przeciwnościami losu w świecie, którego wciąż się uczy. Tom 5. jest znacznie mroczniejszy. W klimat lektury pomogą się wczuć piękne ilustracje, bezbłędnie nawiązujące do treści książki.

Piąty rok edukacji w Hogwarcie

Główny bohater spędza kolejne nieszczęśliwe wakacje w domu swojego wujostwa, Dursleyów. Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji, a co za tym idzie, spotkanie z przyjaciółmi i powrót do ukochanego, ale pełnego przygód Hogwartu. Harry czuje się zaniedbywany przez najbliższych, nie jest zadowolony z wakacyjnych listów i w końcu decyduje się na dość drastyczne kroki. Już od pierwszych stron książki możemy spodziewać się jeszcze większej ilości magicznych przygód i zwrotów akcji, ponieważ świat czarodziejów będzie musiał przyjąć do wiadomości, że  Sam Wiesz Kto niestety powrócił. Jakie przyniesie to konsekwencje dla uczniów, kadry nauczycielskiej, a także innych postaci? Czy wszyscy opowiedzą się po odpowiedniej stronie konfliktu?

Harry Potter i Zakon Feniksa. Tom 5. Wydanie ilustrowane jest dobrym wyborem również dla kolekcjonerów, którzy pragną mieć na swoich półkach wyjątkowe egzemplarze książek.